Menu

Jak obliczyć liczbę znaków

Zwykle liczba znaków w tekście źródłowym i docelowym nie różni się o więcej niż o 1-3 strony, więc można wstępnie oszacować, ile stron ma tekst przeznaczony do tłumaczenia. Popularne edytory tekstu pozwalają na sprawdzenie statystyki znaków w tekście. Statystyki wywołuje się w różny sposób, w zależności od programu i jego wersji.

Statystyka wyrazów w MS Word 2007 oraz MS Word 2010

Aby sprawdzić, ile dokładnie znaków ma dany tekst w Wordzie, należy użyć funkcji  “Statystyka wyrazów” wywołującej małe okienko ze statystyką. 

Zakładka Recenzja -> Grupa Sprawdzanie -> Funkcja Statystyka wyrazów

Statystyka wyrazów - MS Word 2007

Statystyka znaków w programie Writer OpenOffice 3.3

W edytorze Writer pakietu OpenOffice 3.3 liczbę znaków ze spacjami można sprawdzić we właściwościach dokumentu.

Menu Plik -> Pozycja Właściwości -> Zakładka Statystyka -> Pole Liczba znaków

Statystyka znaków w OpenOffice 3.3 Writer

Do obliczenia strony rozliczeniowej należy sprawdzić liczbę znaków ZE SPACJAMI. Jeśli tekst przeznaczony do tłumaczenia jest wydrukowany, można go zeskanować i samemu przekonwertować do edytora tekstu programem typu OCR, aby zorientowac się, ile ma stron rozliczeniowych lub od razu wysłać skan do wyceny na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

O mnie

Magdalena Malinowska - tłumacz przysięgły języka niemieckiegoJestem tłumaczem przysięgłym j. angielskiego (od 2014 r.) i j. niemieckiego (od 2002 r.)  Ukończyłam lingwistykę stosowaną na UAM w Poznaniu. Specjalizuję się w tłumaczeniach pisemnych z zakresu medycyny, prawa, biznesu, gospodarki, zarządzania jakością i płatności bezgotówkowych. Jako tłumacz przysięgły wykonuję także tłumaczenia ustne podczas czynności notarialnych, ceremonii zawarcia związku małżeńskiego, a także podczas załatwiania wszelkich spraw urzędowych przez obcokrajowców.

Szybki kontakt

Tłumaczenia - Warszawa

tel. 602 450 286